Klusjesman in Waterland
Waterland ligt boven Amsterdam, met Monnickendam, Broek in Waterland, Ilpendam en Marken. Vaste prijs vooraf, betalen na de klus.
Het werk doen vakmensen van PandFix of vaste partners uit de regio.
Wonen en klussen in Waterland
Waterland heeft 7.510 woningen, en 84% is een eengezinswoning. 18% is vooroorlogs: houten huizen in Broek in Waterland, vissershuizen op Marken en het oude centrum van Monnickendam. Zulke huizen werken met het weer, waardoor deuren en ramen kunnen gaan klemmen. Ze vragen ook vaker om schilderwerk.
Wat Waterland anders maakt
Afwijkend van het gemiddelde van de 100 gemeenten in ons werkgebied (CBS, 2024–2026):
- Inwoners van 65 jaar of ouder: 27% (gemiddeld 22%; de 5e hoogste van 100)
Past daarbij: klussen voor senioren - Eengezinswoningen: 84% (gemiddeld 66%; de 9e hoogste van 100)
Past daarbij: kleine timmerklussen - Woningen uit 1945–1975: 38% (gemiddeld 31%; de 17e hoogste van 100)
Past daarbij: kitwerk badkamer & keuken
Veel gevraagd in Waterland
- Kitwerk badkamer & keuken38% is gebouwd tussen 1945 en 1975; badkamers en keukens van die leeftijd zijn vaak opnieuw gekit.
- Deuren, sloten & klinken
- Kleine timmerklussen84% is een eengezinswoning, vaak met schuur, poort of zolder.
- Klussen voor senioren27% van de inwoners is 65 of ouder; denk aan beugels, een extra leuning of rookmelders.
Vragen over klussen in Waterland
Komen jullie ook op Marken?
Of er een vakman in Marken beschikbaar is, hoor je direct na je aanvraag.
Mijn houten huis staat in een beschermd dorpsgezicht. Mag ik iets laten doen?
Binnen meestal wel. Voor de buitenkant kunnen er regels gelden. Vraag het na bij de gemeente Waterland.
Kunnen jullie een klemmend raam bijstellen?
Ja. Een foto van het raam plus waar het aanloopt is genoeg om te beginnen.
Wijken en kernen
- Monnickendam
- Broek in Waterland
- Ilpendam
- Marken
- Watergang
- Katwoude
- Purmer
- Uitdam